Chytré kamery

Vytisknout

„Kamera dokáže nahradit lidské oči. Nejen v tom, co vidí, ale i v tom, co si dokáže vyvodit“

Hledáme způsoby, jak z kamerových systémů co nejužitečnějšího pomocníka. U nově instalovaných systémů i u těch existujících.

Kamerové systémy neslouží pouze k dohledu a zaznamenání událostí. Dají se využít k řadě dalších věcí, od počítání, kategorizace a monitorování pohybu objektů, přes detekci přestupků a incidentů, až po hledání ztracených dětí, monitorování pádu cestujícího do kolejiště nebo sledování závad zařízení v reálném čase.

Pokročilé funkce je možné využít nejen pro nově navrhované instalace, ale často i jako rozšíření možností stávajících kamerových systémů.

Snažíme se používat standardní nástroje kreativním způsobem a posouvat meze možností.

 

Kamery v ulicích

Ulice jsou dnes pokryty spoustou kamer. Ve většině případů mají ale jen dohledové funkce. Tyto kamery ale mohou poskytovat mnohem více informací, a to dokonce bez aktivní účasti obsluhy. Informací, které je nutno získávat manuálně nebo složitě.

 

Kamery v dopravě

V oblasti dopravy slouží kamery k monitorování provozu, incidentů a přestupků. Umožňují ale i sběr statistických dat nebo informací sloužících k dalším rozhodovacím procesům. Manuálním i automatickým.

 

Kamery ve vozidlech

Kamery ve vozidlech slouží především pro zajištění bezpečné dopravy, monitorování incidentů a sběru statistických dat.

 

Kamery v depu

V depu najdou kamery využití jak v oblasti dohledu, tak detekce závad vozidel a dokumentování incidentů.